Dlaczego antygona jest postacią tragiczną

Pobierz

Była postacią tragiczną co znaczy, że osiągnięcie zamierzonych celów możliwe jest tylko poprzez czyny niosące fatalne skutki w życiu ziemskim.. Antygona musi wybrać między dwoma racjami, z których obie są równie ważne i sprzeczne ze sobą.. Stanęła w sytuacji, w której musi dokonać wyboru, ale każdy wybór przyniesie jej klęskę, dlaczego?. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćDlaczego Antygona była postacią tragiczną?. Pierwszym argumentem potwierdzającym fakt tragicznej bohaterki jest pochowanie brata lub nie, w zależności, co wybierze zostanie i tak ukarana.. Antygona z pewnością jest bohaterką tragiczną, ale dlaczego?. W języku potocznym często mówimy o czymś tragicznym, jako bardzo złym.. Pierwszym argumentem potwierdzającym fakt tragicznej bohaterki jest pochowanie brata lub nie, w zależności, co wybierze zostanie i tak ukarana.. W literaturze zaś "tragizm" przybiera inny, głębszy wymiar.. Filmy.. Zbyt mocno kochała brata, aby skazywać jego duszę na wieczna tułaczkę po krainie cieni i cierpienie.Dlaczego Antygona - bohaterka tragedii Sofoklesa - jest postacią tragiczną?. Antygona wybrała tą drogę gdyż uważała ją zaMusiał bowiem wybrać co jest dla niego ważniejsze: rodzina czy władza?. Proszę o ok. 3 mocne argumenty, lub więcej.. Jedną z przyczyn konfliktów są dwa prawa: boskie i ziemski państwowe..

Uważam, że Antygona jest bohaterką tragiczną.

Dla Antygony to najbliższa osoba, której należy się pogrzeb.Myślę, że na podstawie wyżej przytoczonych argumentów udało mi się udowodnić, że Antygona byłą postacią tragiczną.. Stawia on bohatera przed trudnym wyborem, który zawsze, mimo starań będzie zły.Antygona - charakterystyka.. Udowodnię to zebranymi poniżej argumentami.. Dla Antygony to najbliższa osoba, której należy się pogrzeb.. Na początku warto zastanowić się nad samym znaczeniem słowa "postać tragiczna".. Z dramatu Sofoklesa ,,Antygona".. Porusza problemy władzy, konfliktu między prawami niepisanymi a prawem, konfliktu między dobrem ogółu a dobrem jednostki.Czy Antygona to bohaterka tragiczna.. 87% Kto jest postacią bardziej tragiczną: Antygona czy Kreon.Podaj kilka argumentów - dlaczego Antygona jest postacią tragiczną?. Udowodnię to zebranymi poniżej argumentami.. Zbyt mocno kochała brata, aby skazywać jego duszę na wieczna tułaczkę po krainie cieni i cierpienie.konflikt tragiczny-- sprzeczność między wartoścismi, króre muszą wybrać bohaterowie tragiczni.. miałam to 3 lata temu na polskim.. heh Antygona jest postacią tragiczną.Bez względu na to jaką drogę postepowania wybierze, jest skazana na przegraną.Jeżeli Antygona nie usłucha rozkazu poniesie straszliwą karę.Jeśli zaś podporządkuje się rozkazowi .Antygona jest postacią tragiczną o czym świadczy konflikt tragiczny, przed którym postawiona jest jej postać..

85% Kto twoim zdaniem w dramacie "Antygona" jest postacią tragiczną?

Musiała bowiem wybrać pomiędzy prawem boskim a ludzkim.. poświęcenia.. Antygona wie o tym, podkreśla, że jest "klątwą brzemienna" i pokornie godzi się na swój los, nie walczy tak jak Edyp, jej ojciec.. Przede wszystkim Antygona to kobieta pochodząca z przeklętego rodu Labdakidów, więc i na niej ciąży klątwa bogów.. Wybrał to drugie, co w rezultacie miało tragiczne konsekwencje, bowiem Antygona popełniła samobójstwo, wieszając się na własnej chustce, jej niedoszły mąż Hajmon zabił się sztyletem z wielkiego żalu, zaś jego matka Euredyka również odbiera sobie życie z rozpaczy spowodowanej utratą syna.. Jest jej przeznaczone cierpienie, katastrofa.. Jako kochająca siostra, wierna prawu boskiemu czuje się zobowiązana do pochowania i uczczenia zwłok brata Polinejkesa.Przede wszystkim Antygona to kobieta pochodząca z przeklętego rodu Labdakidów, więc i na niej ciąży klątwa bogów.. Jedną z cech dramatu klasycznego był właśnie tragizm postaci, więc od samego początku wiedzieliśmy, że jakkolwiek nie postąpiłby główny bohater, czyli Antygona, to i tak jest skazany na klęskę.Czy tytułowa bohaterka tragedii Sofoklesa spełnia warunki podane w tej definicji/ Myślę, że tak, co postaram się wykazać w tej pracy..

Antygona z pewnością jest bohaterką tragiczną, ale dlaczego?

Musiała bowiem wybrać pomiędzy prawem boskim a ludzkim.. :) Dziękuję i bardzo proszę o pomoc!. Pierwszym argumentem potwierdzającym fakt tragicznej bohaterki jest pochowanie brata lub nie, w zależności, co wybierze zostanie i tak ukarana.. Na czym polega tragizm Antygony?. "Słownik terminów literackich" podaje, że bohater tragiczny to postać, której każdy wybór jest złym wyborem, a każde rozwiązanie niesia niekorzystne dla niej rozwiązanie.Uważam, że Antygona jest bohaterką tragiczną.. Antygona i Kreon ponoszą klęskę.. Uważam, że Antygona jest bohaterką tragiczną.. Udowodnię to zebranymi poniżej argumentami.. "Antygona" Sofoklesa jest przykładem uniwersalnej tragedii antycznej opartej na konflikcie dwóch racji, z których ostatecznie żadna nie wygrywa.. Antygona zgodnie z nakazami bogów, ale wbrew woli Kreona dokonuje pochówku zwłok brata.Kto jest postacią bardziej tragiczną: Antygona czy Kreon.. Jak wyżej.. Ma do wyboru prawo boskie, czyli pochowanie brata uznanego za zdrajcę i w skutku czego śmierć albo usłuchanie się rozkazu Kreona i pozostawienie Polinejka bez pochówku w skutku czego jego dusza błąkała by się, ponieważ dusza osoby, która nie została pochowana nie mogła przejść bram Hadesu.Grafika..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt