Mały książę sprawdzian z treści

Pobierz

Zrób test i się przekonaj!. - spytał Mały Książę.. - Co robisz?. Planecie Małego Księcia zagrażały: a) słonie.. Udostępnij.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Sprawdzian dla kl. VII podsumowujący pracę z lekturą "Mały książę" Przeczytaj tekst i wykonaj zadania.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Proponuję niedługi sprawdzian znajomości lektury Mały Książę.. - Dzień dobry - odparł dróżnik.. W sumie "Małego Księcia" przetłumaczono na 270 języków i dialektów, sprzedano ponad 140 mln egzemplarzy.. Tak naprawdę wszystkie wydarzenia i rozmowy bohaterów są po to, by pokazać czytelnikom prawdy o człowieku, jego .Wczoraj przeczytałem "Małego Księcia", więc sam napisze jako tako :-)Rozdziały1 (I): Opowieść o życiu narratora w młodości2 (II): Rozbicie samolotu oraz pierwsze spotkanie z Małym Księciem, baranek3 (III): Jego planeta4 (IV): Historia o człowieku, który odkrył jego planete oraz o ludziach, którzy pochopnie go potraktowali5 (V): Baobaby na planecie Księcia6 (VI): Zachody .Katalog JUSTYNA MAKAR-SOBCZYK, 2015-05-27 Słupsk Język polski, Sprawdziany i testy Mały Książę - kartkówka z treści lektury.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. .Test z lektury Mały Książę autorstwa Antoine de Saint-Exupery..

Pobierz (docx, 12,3 KB) Podgląd treści.

Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'egoTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'ego.. zapolował z nim na kury.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Mały Książę jest Pilotem - narratorem książki, chcial jak najszybciej naprawić usterkę samolotu po przymusowym lądowaniu ponieważ zapasy żywności starczyłyby mu na 8 dni.. W teście Mały książę - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1:Antoine de Saint-Exupéry, "Mały Książę" - test z lektury na poziomie trudnym.. wcale nie chciał wracać.. pokłócił się z lotnikiem.. 13 V 2020 r. - sprawdzenie znajomości treści lektury Proszę rozwiązać test, rozwiązany test lub odpowiedzi wszyscy odsyłają do 13 V 2020 r. do godz. 12.00 1. b .Lis prosi Małego Księcia, aby ten: oswoił go.. Inne tryby testu.. Rysunek nr 2, który Mały Książę wykonał, będąc dzieckiem, według dorosłych przedstawiał kapelusz, a co ukazywał, zdaniem małego autora?. Przeznaczony jest dla klas gimnazjalnych..

W poniedziałek mam z tego sprawdzian.

Rozwiąż test!3.. Kim jest narrator utworu.. Uderzaj dłonią w dłoń mówił: A) król B) pyszałek C) pijak D .Mały Książę przywitał się z nim grzecznie i zaproponował wspólną zabawę.. TEST Z LEKTURY: Mały Książę.. Kochają go miliony.. Pytania zawarte w teście.. Lecz jeŜeli im powiecie, Ŝe przybył z planety B-612, uwierzą i nie będą zadawaćMały Książę zauważył, że w tym miejscu dokucza trochę samotność, ale wąż odpowiedział, iż dokucza ona także wśród ludzi.. Na planetę B-612 Mały Książę .Test zawiera 3 grupy po 10 pytań.. Sprawdź, czy znasz tę filozoficzną powiastkę wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Mały Książę pochodził z planety: a) podobnej wielkością do Ziemi.. Gdy Mały Książę .Najpierw "Małego Księcia" wydano po angielsku, później po francusku, a następnie po polsku - polskie wydanie było jednym z pierwszych (w 1947 r.).. Skomentuj.. pewnego dnia zasnął i jak sie obudził spotkał małego księcia który poprosił go o narysowanie baraneka,Niestety pilot pozbawiony wyobraźni przez dorosłych nie potrafił narysować baranka.po paru .Lecz jeżeli im powiecie, że przybył z planety B-612, uwierzą i nie będą zadawać niemądrych pytań.. c) o małych rozmiarach.. Mały Książę nie rozumiał słów węża, który twierdził, że "każdego, kogo dotknie, oddaje ziemi, z której pochodzi" i jeżeli Mały Książę zatęskni kiedyś za swoją planetą, on mu pomoże.Plik Mały Książę pytania.pdf na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Mały książę • Data dodania: 30 paź 2011..

Chcesz sprawdzić na jaką ocenę masz szansę na sprawdzianie z lektury?

Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. ostrzegł przed myśliwymi.. Odpowiadaj pełnymi zdaniami.-Dzień dobry-rzekł Mały Książę.. Oni są właśnie tacy.. 248 .Mały Książę oglądał zachód słońca 43 razy, a takiej odpowiedzi nie podano, poza tym miał dwa wulkany czynne i jeden wygasły.. c) wodę.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Rozwiąż test.. Nieprzyjemnie robi .. Jej 20/20.. Zrób test i się przekonaj!. Dzieci muszą być bardzo pobłażliwe w stosunku do dorosłych.. Przetestuj Swoją wiedzę w tym teście!Mały Książe - przetestuj swoją wiedzę.. Poświęca czas na "jego pielęgnację" - czyści wulkany, by nie wybuchały ("wulkan" daje ciepło i może być życiodajny pod warunkiem, że odpowiednio o to zadbamy - to symbol sytuacji trudnych, nad .JeŜeli powiecie dorosłym: "Dowodem istnienia Małego Księcia jest to, Ŝe był śliczny, Ŝe śmiał się i Ŝe chciał mieć baranka, a jeŜeli chce się mieć baranka, to dowód, Ŝe się istnieje" - wówczas wzruszą ramionami i potraktują was jak dzieci..

Sprawdzian z treści lektury "Mały Książę" Sprawdzian z lektury "Mały Książę" 1.

Lektury 5 lat temu.. Ile kolców miała róża do obrony przed światem?. Był bardzo smutny i w ten sposób chciał się ­pocieszyć.. b) większej od Ziemi.. Zawsze warto sobie przećwiczyć.. Pytania są szczegółowe.Myślisz, że znasz lekturę "Mały Książę"?. Jak długo Mały Książę pozostawał na Ziemi.. Sprawdź, co pamiętasz z lekturyTEST Z "MAŁEGO KSIĘCIA" - lektura dla klasy II gimnazjum - I Zadania zamknięte 1.Planeta Małego Księcia to: A) B 662 B) B 612 C) B 612 D) B 666 2.. Odkrył ją: A) Grek B) Francuz C) Turek D) Włoch 3.Na planecie posiadał : A) 2 wulkany B) 2 róże C) baobaby D) lisa 4.. Można go też wykorzystać do pracy na lekcji, np. w grupach.. nie spodobało mu się na żadnej z planet.. W jaki sposób Mały Książę uciekł ze swojej planety?. Choć jest jeden błąd w pytaniu : Ile razy Mały Książę na dzień .Mały Książę Pilot, któremu zepsuł się samolot bezstronny świadek wydarzeń narrator wszechwiedzący.. Lotnik znalazł się na pustyni a) z powodu awarii samolotuPlaneta Małego Księcia To symbol domu, miejsca, o które trzeba dbać, z którym łączą Małego Księcia więzy emocjonalne.. Chłopiec postanawia wrócić na swoją planetę, gdyż: czuje się odpowiedzialny za różę.. Mały Książę My jednak, którzy dobrze rozumiemy życie, kpimy sobie z cyfr.Wydanie Małego Księcia kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.Chcesz sprawdzić na jaką ocenę masz szansę na sprawdzianie z lektury?. 272 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie .Witaj na stronie Quizz.pl.. Ile trwa dzień na planecie Latarnika?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt