Kartkówka działania na liczbach

Pobierz

Stosuje reguły dotyczące kolejności wykonywania 2.11 działań.. a. MCMXLIV .DZIAŁANIA NA UŁAMKACH ZWYKŁYCH Skracanie ułamków zwykłych polega na podzieleniu licznika i mianownika tego ułamka przez tę samą liczbę różną od zera.. Liczby naturalne.. Rozszerzyć można każdy ułamek na nieskończenie wiele sposobów.kartkówka działania na liczbach całkowitych.pdf (21 KB) Pobierz.. Zadanie interaktywne.. -9- (-9), Liczby i działania odpowiedzi • 0.

Oblicza kwadraty i sześciany liczb naturalnych.. Zadanie interaktywne.. Zaznacz na tej osi liczby:KartKówKa nr 8 Liczby i DziaŁania 1. np.: Rozszerzanie ułamków zwykłych polega na pomnożeniu licznika i mianownika tego ułamka przez tę samą liczbę różną od zera.. Pisemne mnożenie i dzielenie liczb naturalnych.. Dodawanie i odejmowanie.. Figury geometryczne cz.2.. Kolejność wykonywania działań.. Opis testu: Witam,Test z działaniami i obliczeniami matematycznymi.. Dodawanie i odejmowanie.. Zadanie 1.. Ułamki zwykłe - powtórzenie.Liczby i działania - test wielokrotnego wyboru.. Rozwiązuje zadanie tekstowe na porównywanie 2.6 ilorazowe i różnicowe.. Zapisz w zeszycie temat lekcji i rozwiąż poniższe zadania w zeszycie:Książka nauczyciela wraz z testami, sprawdzianami, kartkówkami oraz kluczem odpowiedzi do sprawdzianów z poniższych działów: Klasa 4.. NWD(42,18)=6 TAK NIEKARTKÓWKI - KLASA V.. 1.4-1.5 Klasówka Pisemne dodawanie i odejmowanie liczb naturalnych.. kartkowka dzialania na liczbach calkowitych ( kartkowka_dzialania_na_liczbach_calkowitych.pdf ) .. 17 54 =Dzialania na liczbach ujemnych (takze na ulamkach) .. Liczby calkowite - Sprawdzian - Klasa 6 (14 zadan) Tematy, ktore moga Ci sie przydac .Liczby i działania.. Mnożenie.. Rozkład liczb na czynniki pierwsze.. Powtórzenie.. 1.4-1.5 Test Pisemne dodawanie i odejmowanie liczb naturalnych..

Działania na liczbach naturalnych.

imięinazwisko lp.wdzienniku str.1/3 grupa A. .. klasa data 1.. Całość powinna Ci zająć maksymalnie 10-15 minut.Działania na potęgach są jedną z umiejętności, która bardzo często wykorzystywana jest na różnych sprawdzianach i egzaminach, dlatego poznajmy odpowiednie wzory i przykłady, które rozwieją nasze wszelkie wątpliwości.. Imię i Nazwisko .. Grupa A. Oblicz: a) -12 * 5 = .Test: Kartkówka-Działania matematyczne na liczbach.. 72 lata.. Uwaga: test ten pochodzi ze "Sprawdzianów dla kl. I gimnazjum" autorstwa M. Grochowalskiej.. Zaokrąglanie liczb naturalnych i ułamków .Temat: Działania łączne na liczbach ujemnych i dodatnich Zadanie 1 Oblicz, pamiętając o kolejności wykonywania działań.. Karta pracy - mnożenie i dzielenie pamięciowe - klasa 4.. Każde działanie połącz z jego wynikiem.. Zeszyt ćwiczeń - odpowiedzi, 6.II.P.. Temat: Działania na liczbach dodatnich - kartkówka.. Klasa 8 Hiszpański.System dziesiątkowy - Klasa 4.. Karta pracy - dzielenie z resztą - klasa 4.. 1 p. Podniszczony napis na starym budynku informuje o roku jego powstania.. Liczby dziesiętne (zapis słowny i cyframi, porównywanie i oś liczbowa) Cechy podzielności, wielokrotności i dzielniki.. 1.6 Test Kolejność wykonywania działań.Działania na liczbach dodatnich i ujemnych - Test.. Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych..

działania na liczbach Połącz w pary.

Liczby i działania.1 1 1 1 zapisuje cyframi liczby w systemie dziesiętnym k 2 2 2 2 zapisuje słowami.efektem będzie to, że.. Pisemne dodawanie i odejmowanie liczb naturalnych.. Rozszerzenie zakresu liczbowego.. 1 p. Ania zebrała 23 5Ćwiczenie 12.. Tak więc 4 x 2 = 8; 8 + 7 = 15; 15 x 2 = 30; 30 + 7 = 37; 37 x 2 = 74; 74 + 7 = 81.Klasa 8. a) 23+( - 3)2 = b) 52 ∙ (-2) = c) (-3) + (- 4)2 = d) -22 - [(-3) ∙ (- 1)] = e) (-2)2 + (-3) ∙ (- 6)= f) 24 ∙ (-4) + (-7) = g) (- 4) - [(-5) ∙ (-8)] = h) - 72 + (-2)2 =Działania na liczbach - część 1 \ Powtórzenie przed klasówką.. Mnożenie i dzielenie liczb naturalnych.. Jeżeli dodajemy dwie liczby wymierne tego samego znaku, to znak sumy jest taki sam jak znak obydwu składników, a jej wartość bezwzględna jest sumą wartości bezwzględnych składników.Zaokrąglanie.. tabliczka mnożenia- tabelki.. Zeszyt ćwiczeń - odpowiedzi, 6.II.8.Klasa 6A 13.05.. Pitagoras, który urodził się w roku DLXXII p.n.e., a zmarł w roku CDXCVII p.n.e. żył: 79 lat.. pomnóż, podziel pisemnie A-O.. Zad dom działania pisemne + zadania.Kolejne liczby powstają z poprzednich przez pomnożenie przez 2 albo dodanie 7 na przemian.. Zadanie 2.. Klasa 8 Matematyka.. 4.działania pisemne z dom ZD1 -ZD14..

Działania na liczbach - część 1 \ 8.

Figury geometryczne cz.1.. Łącznie do uzyskania jest 10 punktów.. Skala i plan.Zadania z pełnym rozwiązaniem - działania na liczbach, liczby ujemne, ułamki dziesiętne i zwykłeDziałania na liczbach klasa 8 Znajdź parę.. Zaloguj się, żeby mieć dostęp do zasobów.. Klucze odpowiedzi.. Wartością wyrażenia 1 1 6 + 2 2 3: 12 jest: A. wg Edytomaszewska.. W kolejności od największej do najmniejszej zapisano liczby: A. Czyponiższerównościsąprawdziwe?WstawznakXwodpowiedniąkratkę.. Interpretuje liczby naturalne na osi 1.2 liczbowej.. Potęgowanie.. Matematyka z plusem 8 sprawdzian pdf.. Wykonuje dzielenie z resztą liczb naturalnych.. działania na liczbach ujemnych Teleturniej.. Dzielenie potęg o .Liczby i.przygotowuję do nauki matematyka z kluczem klasa 5 sprawdziany pdf oblicz najprostszym sposobem.. Dzielenie pisemne.. Poziom: Łatwy.KARTKÓWKA nr 9 TEMAT: DZIAŁANIA NA UŁAMKACH ZWYKŁYCH 1.. Jaki napis był na tym budynku?. W teście znajduje się 8 zadań, a każde z nich jest warte 1 lub 2 punkty.. Przed Tobą sprawdzian z matematyki, który sprawdzi Twoją wiedzę z działu: System dziesiątkowy.. Odejmowanie liczb dodatnich.. Kartkówka (test) II.5 (wersja 2021) Kartkówka (test) II.3-4 (wersja 2021) Kartkówka II.1-2; Działania na liczbach cz. 1; Klasówka IIKartkówka - działania na liczbach całkowitych.. Dzielniki i wielokrotności (NWD i NWW) 0%.. Liczba pytań: 6.. C X I V Wiadomo, że budynek wzniesiono w XX wieku, przed II wojną światową, a rok jego powstania jest liczbą podzielną przez 4..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt