Opis sytuacji szatan z siódmej klasy

Pobierz

Akcja utworu jest dynamiczna, szybka i pełna niespodziewanych zwrotów.. 118 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Skomentuj.. Pojawia się on w domu państwa Gąsowskich na krótko przed rozpoczęciem akcji "Szatana z 7 klasy", by rozwikłać nietypową zagadkę zniknięcia drzwi.Powieść Kornela Makuszyńskiego: "Szatan z siódmej klasy" utrzymana jest w konwencji powieści kryminalno-detektywistycznej.. Potrafił rozwiązywać trudne zagadki.. Jego matka byla gospodynią domową, a ojciec lekarzem.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.Test z "Szatan z siódmej klasy" Dowiedz się co wiesz na temat lektury "Szatan z siódmej klasy" Tagi dla tego testu: HappyAdam Cisowski, uczeń jednej z warszawskich szkół, jest główną postacią książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy".. Swój spryt wykorzystywał w wielu sytuacjach.. gabciaa222 5 lat temu.. Inne tryby testu.. Jeśli czytałeś / aś Szatana z siódmej klasy na pewno poradzisz sobie w tym teście!. Została napisana w 1937 roku.. Potraktował ich ulgowo.. 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Główny wątek dotyczy rozwiązania tajemnicy, którą kryje rodowy dwór państwa Gąsowskich.Adam Cisowski to bohater książki Kornela Makuszyńskiego pt.: Szatan z siódmej klasy.. Uzupełnij tabelę..

Sprawdź też koniecznie recenzję "Szatan z siódmej klasy".

Odbiorcy doceniają humor pisarza, pełną napięcia akcję z nieoczekiwanymi zwrotami.Jak dobrze znasz lekturę pt. "Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego?. Już na samym wstępie mamy okazję przekonać się, jak nietuzinkową jest… Czytaj dalej →"Szatan z siódmej klasy" to ponadto utwór pełen humoru i ironii.. Jasiński oskarżał kolegę z ławki o kradzież wiecznego pióra.. Powieść "Szatan z siódmej klasy", która jest dziełem Kornela Makuszyńskiego, to opowieść przygodowo - detektywistyczna, opisująca wakacyjne przygody siedemnastoletniego chłopca, Adasia Cisowskiego, znanego w całej szkole jako "Szatan" z racji, że umiał rozwiązać każdą zagadkę.. Poznajemy go w momencie, gdy rok szkolny zbliża się ku końcowi.. Bohater był uczniem gimnazjum, a historii (jego ulubionego przedmiotu) uczył prof. Gąsowski.Opis testu.. Udostępnij.. Filmy.. Zawsze starał się być uśmiechnięty.Geneza utworu i gatunek.. 11 marca 2020 0 Przez admin Adam Cisowski, uczeń jednej z warszawskich szkół, jest główną postacią książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy".Adam Cisowski to tytułowy bohater powieści K. Makuszyńskiego pt. ,, Szatan z siódmej klasy .Jest siedemnastoletnim uczniem gimnazjum w Warszawie.Jego mama zajmuje się domem, a tata jest lekarzem.Ma czworo młodszego rodzeństwa.Adaś to wysoki blondyn o przenikliwym spojrzeniu.Miał melodyjny głos, radosne oczy i energiczny sposób poruszania się.Na jego sympatycznej twarzy zawsze gościł uśmiech.Jest to młodzieniec o pogodnym usposobieniu zawsze gotowy nieść pomoc innym.Podobne tematy: • Szatan z siódmej klasy - opracowanie, problematyka, bohaterowie • Kornel Makuszyński - biografia i charakterystyka twórczości • Literatura dla dzieci i młodzieży • Awantura o Basię - streszczenie, plan wydarzeń • Szaleństwa Panny Ewy - streszczenie, plan wydarzeń, problematyka • O dwóch takich, co ukradli księżyc - streszczenie, plan wydarzeńKomizm - to właściwości osób, rzeczy, sytuacji, które czytelnika, widza pobudza do śmiechu..

...postacią książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy".

Sytuacja, która przybliża czytelnikowi wizerunek Adasia, rozgrywa się w szkole, podczas lekcji historii.Streszczenie "Szatan z siódmej klasy" z opisem Adama Cisowskiego.. Powieść ukazała się w 1937 r. i jest jednym z wielu utworów pisarza dla młodzieży, w których propaguje pełen ciepła humor oraz wyraża wiarę w zwycięstwo dobra nad złem.. Pod względem gatunkowym Szatan z siódmej klasy to powieść detektywistyczna.Tematem utworu jest śledztwo.. Akcja rozpoczyna się w czwartkowy dzień, w którym doszło do pomyłki profesora Gąsowskiego podczas odpytywania uczniów i trwa około dwóch miesięcy.Adam Cisowski, uczeń jednej z warszawskich szkół, jest główną postacią książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy".. Cisowski, widząc, że za chwilę dojdzie do bójki, rozdzielił chłopców.. Najczęściej osiąga się to poprzez przerysowanie sytuacji, postaci lub zjawiska.. "Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego to powieść utrzymana w konwencji powieści kryminalnej.. .Akcja książki Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy" toczy się w na przełomie czerwca i lipca 1937 roku.. Cechy charakteru, usposobienia, intelektu bohateraMlodzieniec z harcerska postawa szuka zlota z epoki Napoleona a znajduje cos wartosciowszego-milosc!.

Poznaj "Szatan z siódmej klasy" autorstwa Kornel Makuszyński.

Okazało się nawet, że dzięki bystrości umysłu może osiągać lepsze wyniki w nauce.Charakterystyka Profesora Gąsowskiego "Szatan z siódmej klasy" .. Możemy to wywnioskować z sytuacji, kiedy dwóch chłopców nie nauczyło się na lekcje.. Rozwiąż test.. Wykorzystał zarówno komizm słowny, jak i komizm postaci i komizm sytuacyjny.Jak dobrze znasz lekturę "Szatan z siódmej klasy"?. Był to chłopiec bystry, dobrze wychowany oraz nieprzeciętnie inteligentny.. Poznajemy go w momencie, gdy rok szkolny zbliża się ku końcowi.. Wiązało się to jednak z pewną niesprawiedliwością, gdyż uczniowie z innych klas prawdopodobnie otrzymywali dwójkę.. Śmiech wzbudzają zarówno postacie, takie jak roztargniony profesor Gąsowski czy jego brat o tubalnym głosie i kruczoczarnej brodzie, jak i liczne dialogi i opisy sytuacji.Karta pracy "Szatan z siódmej klasy" 1.Dane osobowe bohatera Imię - Nazwisko - Przezwisko - Wiek - Pochodzenie - Rodzina - Miejsce zamieszkania - 2.Rysopis Wzrost - Budowa ciała - Włosy - Oczy - Ubiór - 3.. Test ze znajomości lektury "Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego składa się z 15 pytań.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Odkrył mianowicie, że jego uczeń Adaś Cisowski poznał technikę pytania uczniów na lekcji historii.Jak Adaś Cisowski odkrył tajemnicę Bejgoły, czyli główny wątek "Szatana z siódmej klasy" "Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego to typowa powieść detektywistyczna, w której główny bohater, obdarzony umiejętnością wyciągania logicznych wniosków, "po nitce do kłębka" odnajduje rozwiązanie zagadki..

Przeczytaj opis książki "Szatan z siódmej klasy" a także poznaj jej ocenę.

Powieść opowiada o tajemnicy z czasów wojen napoleońskich - zagadce, którą Adaś, wraz z rodziną Gąsowskich, będzie musiał rozwiązać.Treść.. Powieść pt. Szatan z siódmej klasy zaczyna się od fascynującego odkrycia, którego dokonał pan profesor Gąsowski.. Uwierzył w zapewnienia Żelskiego, że jest niewinny i poprosił, aby podali sobie z Jasińskim ręce na zgodę.. Mimo iż jest to 81 lat temu, nadal cieszy się powodzeniem.. Quiz w Poczekalni.. Udostępnij.. Już na samym wstępie mamy okazję przekonać się, jak nietuzinkową jest postacią.. Napisz do nas.. Jest to powieść skierowana do młodzieży, jej główny bohater to młody człowiek uczeń siódmej klasy, z którym młodzi czytelnicy mogą się utożsamić.Szatan z siódmej klasy - powieść dla młodzieży Kornela Makuszyńskiego.. Poznajemy go w momencie, gdy rok szkolny zbliża się ku końcowi.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Szatan z siodmej klasy-1960 - CDA Wyszukiwanie odpowiedzi.Przydatność 55% Szatan z 7 klasy.. PATKA71928 4 lata temu.. Adaś miał 17 lat i czwórkę rodzenstwa.. Treść tekstu zawiera trzy stałe elementy: ofiarę: tu jest to rodzina Iwa .. "Szatan z siódmej klasy" - gatunek powieści Powieść "Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego została opublikowana drukiem w roku 1937.. Już na samym wstępie mamy okazję przekonać się, jak nietuzinkową jest postacią.Adam Cisowski to głowny bohater powieści Kornela Makuszynskiego pt."Szatan z siódmej klasy".. Większość akcji toczy się we wsi Bejgoła, gdzie .Pewnego dnia Adaś był świadkiem kłótni dwóch kolegów z klasy: Jasińskiego i Żelskiego..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt