Balladyna sprawdzian znajomości lektury

Pobierz

Pustelnik rzadzil niegdys jako wladca o imieniu: Henryk.Balladyna jest tylko epizodem wielkiego poematu w rodzaju Ariosta, który ma się uwiązać z sześciu tragedii, czyli kronik dramatycznych.. poleca 77 % .. Balladyna - pytania z lektury Lista pytań dotyczących lektury Balladyna.. Jeśli tak, to sprawdź swoją wiedzę!. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.. 174 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Co wstrząsało poetą w 1827?. Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna.Juliusz Słowacki, "Balladyna" - test z lektury na poziomie trudnym.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Sprawdzian znajomości lektury "Balladyna"J. Słowackiego.. Średnia 9/12.. Logowanie i rejestracja: Login: Hasło: Załóż nowe konto za darmo .Jeśli chcesz mieć 4 lub 5-sprawdz się!. To Juliusz Słowacki () przedwcześnie zmarły jeden z trzech wieszczów polskiego romantyzmu, autor słynnych wierszy takich jak Hymn czy Testament mój, dramatów.Emigrant, autor patriotycznych utworów, o niewątpliwym talencie poetyckim i dramatycznym.. Zbliża się do niej mąż i dowódca straży Fon Kostryn.. Jakie znak i gdzie się pojawił u Balladyny i dlaczego - Czerwona plama krwi na środku czoła, bo zabila swoją siostrę 3.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI "BALLADYNY" J. SŁOWACKIEGO..

'Balladyna' - test znajomości lektury.

Cienił już różne ludzi niebyłych wyszły ze mgły przedstworzenia i otaczają mnie ciżbą gwarzącą: potrzeba tylko, aby się zebrałyBalladyna przechadza się po zamku Kirkora i postanawia korzystać z bogactwa, które stało się jej udziałem.. .Wolne Lektury to projekt prowadzony przez fundację Nowoczesna Polska.. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie.. 1 / 12 Autor ''Balladyny'' to: Adam Mickiewicz.. Kto znalazł Balladynę - (wtedy tuż po tym co ją piorun walnął) - Filon 4.. 3) Porada Pustelnika i wysłanie żonie tajemniczej skrzyni przez pana zamku.. a) Szatana b) Boruty c) Lucyfera d) Mefista 2.. .Balladyna razem ze swym ,,kochankiem`` Kostrynem wrócili do miasta, aby tryumfować.. W serwisie m.in.: katalog, baza korepetycji, ćwiczenia, testy, egzamin, matura, wypracowania, forum .Test Balladyna - Juliusz Słowacki 4 Test Hamlet - William Szekspir 1 Test Romantyzm 2 Test Romantyzm 3 Test Ludzie Bezdomni - Stefan Żeromski 1.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: BalladynaBalladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac.. Balladyna poczęstowała go solą i zatrytym chlebem.. 2 / 12 Siostra Balladyny, która została zamordowana, to: Lilia..

... Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury.

3 / 12 Pustelnik, do którego przybywa Kirkor, mieszka w chacie w pobliżu: jeziora.. Zygmunt Krasiński.. Balladyna - opracowanie.. 14/15 Nie czytalem ale jutro mam sprawdzian wiec se testy .Lista pytań z lektury Balladyna.. Hrabia zamierza opuścić młodą żonę na kilka dni, by przywrócić tron Popielowi III.. a) samobójstwo przyjaciela .Balladyna (Juliusz Słowacki) Balladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie.. Balladyna zostaje sama w zamku, nękana wyrzutami sumienia.Lektury / Balladyna.. Możesz sobie na szybko powtórzyć najistotniejsze fakty z lektury.Rozwiąż test znajomości lektury Balladyna Juliusza Słowackiego i sprawdź jak dobrze pamiętasz wydarzenia z książki.. rzeki.Znasz tę lekturę?. W jaki sposób Goplana ukarała Grabca za spotkanie z Balladyną?. Publikacje nauczycieli: Unikalne bombki na choinkę!. Udostępnij.. Główny rywal Mickiewicza.Profesor.pl - serwis edukacyjny dla uczniów i nauczycieli.. Test wiedzy - "Balladyna"!. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.051 Balladyna - Juliusz Słowacki 2 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie.. Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. Skomentuj.. 8.Balladyna została trafiona przez piorun 9.Goplana była nimfą wodną..

Balladyna - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Balladyny.

Radzę Ci wpisać w google "test sprawdzający Balladyna", albo "test sprawdzający znajomość lektury balladyna".. wyskoczy Ci tego mnóstwo.. Alicja Guziel 1.. Od kogo ma zostać pożyczony powóz króla - Grabca?. I Klasa: Data: 1.Jak zaczyna się dramat ( Sc.. Możesz zdobyć 17 pkt.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. Juliusz Słowacki.. Znajdziesz tu przykładowe zadanie literackie i jego rozwiązanie opracowane przez specjalistów w Informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.Balladyna - sprawdzian znajomosci lektury (12 wersji krotkiego testu) Oprac.. Reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską z egzemplarzy pochodzących ze zbiorów BN, BŚ i BE.. I wten oto sposób Kostryn został otruty.. 4) Udanie się z prośbą o usunięcie znamienia z czoła do Popiela i ucieczka po zaproponowaniu wskrzeszenia zabitej Aliny.1.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraKartkówka ze znajomości treści lektury Juliusz Słowacki "BALLADYNA" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury..

Wyjazd Kirkora i odcięcie się Balladyny od dawnych znajomości.

Z jakimi ptakami odleciała Balladyna- Żurawie 2.. Fundacja Nowoczesna Polska, 00-514 Warszawa, ul.Balladyna - zadanie literackie na sprawdzian.. Wyniki w sieci .. Strona serwisu Gimnazjum w Radziłowie.. Jakie imiona noszą zaufani pomocnicy nimfy Goplany?. 10.Goplana zakochała się w Grabcu.Łatwy test ze znajomości lektury Balladyna.. - Został otruty przez Balladynę chlebem i solą 6.. Balladyna Krótkie streszczenie lektury Balladyna Juliusza Słowackiego.Balladyna Co wiesz o autorze Balladyny.. A jeśli nie, to może dzięki temu quizowi czegoś się o niej dowiesz?. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".Ten Quiz sprawdzi ile wiesz o lekturze Balladyna i przygotuję cie do sprawdzianuTest o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraWitaj na stronie Quizz.pl..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt